Gruntowny remont? Budowa? Lepiej nie mogłeś trafić! W BCD znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz: od fundamentu po dach!

Materiał informacyjny „BUDOWLANE CENTRUM DYSTRYBUCJI” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ”

BCD specjalizuje się w hurtowej sprzedaży materiałów budowlanych, które są niezbędne do wybudowania domu, garażu czy innego obiektu. Portfolio produktowe jest tak rozbudowane, że w jednym miejscu można wszystkie materiały, które posłużą do stworzenia budynku od fundamentów po sam dach!

Jednym z największych atutów przedsiębiorstwa jest profesjonalna oraz kompleksowa obsługa klienta. – Klient jest dla na najważniejszy. Jego zadowolenie jest naszym sukcesem. Wierzymy, że fachowość i wysoki standard obsługi, stanowią klucz do tego sukcesu – tak politykę firmy opisują jej pracownicy, którzy podkreślają, że opinie konsumenckie są jednym z najważniejszych czynników w drodze do sukcesu, dlatego BCD stara się odkrywać rzeczywiste potrzeby klientów, dążąc do ich spełnienia i pełnej satysfakcji.

Co ważne, klient może liczyć nie tylko na profesjonalne doradztwo. Pracownicy działu handlowego, opiekują się klientem od momentu rozpoczęcia inwestycji, do jej szczęśliwego finału. Nie tylko prezentują produkty i przedstawiają najlepsze oferty, ale również organizują dostawy i służą fachowym doradztwem na każdym etapie inwestycyjnym.

BCD jest dystrybutorem produktów wielu prestiżowych marek, a szeroki wybór materiałów jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy w jednym miejscu chcą odnaleźć wszystko, czego szukają – do tego w naprawdę atrakcyjnych cenach.

Warto wspomnieć, że spółka posiada bardzo duży zapas materiałów, dzięki czemu jest w stanie zagwarantować ciągłość dostaw i tym samym uniknąć kosztownych przestojów na placu budowy. Pracownicy firmy organizują również transport zakupionych materiałów, co dodatkowo pozwala klientowi zaoszczędzić czas i pieniądze.

O renomie oraz rzetelności firmy świadczą nagrody oraz prestiżowe certyfikaty. BCD zdobyło dwukrotnie tytuł Gazeli Biznesu (2003 i 2018 rok). Warto dodać, że firma pozytywnie przeszła proces certyfikacji przez audyt ISO 9001, co jego z kolei poświadczeniem wysokiej jakości usług i zrównoważonego zarządzania przedsiębiorstwem.

Zielonogórskie BCD, od 2019 roku, jest członkiem Fundacji Firmy Rodzinne, której celem jest promowanie rodzinnego charakteru działalności gospodarczej, a jak wiadomo, to firmy rodzinne są podstawą silnej i solidnej gospodarki krajowej.

Wieloletnia obecność na rynku, doświadczenie i rzetelność spowodowały, że BCD jest postrzegane jako wiarygodny partner biznesowy. Dzięki temu spółka współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami materiałów budowlanych i może zaoferować produkty najwyższej jakości. Jednym z partnerów jest marka VELUX – największy na świecie producent okien dachowych.

Poddasze z pomysłem – zaufaj największemu producentowi okien dachowych

Poddasza w nowoczesnym stylu są jednym z najmodniejszych trendów aranżacyjnych ostatnich lat. Poddasza mogą być przestrzenią pełniącą różne funkcje – zarówno sypialnianą, biurową, a nawet łazienkową. Jedną z ważniejszych kwestii, jaką należy wziąć pod uwagę przy ich urządzaniu, jest odpowiedni dobór okien, które zapewnią pomieszczeniu funkcjonalność.

Marka VELUX oferuje niezwykle szeroki asortyment okien dachowych, dzięki czemu inwestor zyskuje nieograniczone możliwości oraz swobodę a aranżacji pomieszczeń na poddaszu. Okna VELUX mogą być zamontowane w różnych miejscach dachu: zarówno pojedynczo, jak i w zestawach, a to powoduje, że zyskujemy dużą przeszkloną powierzchnie, która wpuszcza światło dzienne do pomieszczenia, a także daje możliwość napawania się okolicznymi widokami.

Dostępne modele okien dachowych VELUX, pozwalają na bardzo dużą elastyczność w projektowaniu i planowaniu przestrzeni. Klient może wybierać spośród wielu rozmiarów, a dzięki drewnianemu lub drewniano-poliuretanowemu wykończeniu, dopasować je do stylu i funkcji pomieszczenia.

Czym się kierować wybierając okna dachowe?

By zapewnić jak najlepszy dostęp światła dziennego do pomieszczenia i tym samym zapewnić sobie piękny widok, należy przede wszystkim dopasować wielkość okna i wysokość jego montażu do kąta nachylenia dachu. Specjaliści zastrzegają, że okna dachowe można montować na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni, przy czym im mniejszy spadek, tym okno powinno być dłuższe.

Równie ważny, co wielkość okien, jest również wygodny sposób ich otwierania. Przykładowo, górny system będzie praktycznym rozwiązaniem, jeśli okno zamontowane jest ok. 100 centymetrów od podłogi. Jeśli natomiast okno musi być zlokalizowane wyżej, warto wybrać okno z klamką na dole. VELUX oferuje oba rozwiązania, dlatego klient może wybrać to, które zapewni mu największą wygodę i okaże się najbardziej funkcjonalne.

Jeszcze więcej światła w pomieszczeniu

Jeśli zależy nam, by nasze poddasze skupiało możliwie najwięcej światła dziennego, powinniśmy zwiększyć powierzchnię przeszkleń w pomieszczeniu. Efekt ten można uzyskać montując okna dachowe w zestawach, obok siebie, w poziomie lub pionie.

To rozwiązanie daje nam mnóstwo możliwości, bowiem zestaw może być stworzony z różnych rodzajów okien, chociażby elektrycznego i manualnego, które ani wewnątrz, ani na zewnątrz, nie różnią się od siebie choćby najmniejszym szczegółem.

Coraz większą popularnością cieszy się również łączenie okien dachowych z pionowymi w zestawy kolankowe, które pozwalają wykorzystać ściankę kolankowa do otwarcia wnętrz na światło. Można zdecydować się więc na zestaw: okno kolankowe otwierane uchylnie (VELUX VFE), oraz uchylno-rozwierane (VELUX VFA/VFB) lub też nieotwierane (VELUX VIU). Okna dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu klient zyskuje możliwość zaaranżowania interesujących zestawień z przeszkleniami, które mogą sięgać nawet do podłogi.

Inteligentny dom i inteligentne okna

Marka VELUX nieustannie dostosowuje swoje produkty do zapotrzebowania rynkowego, które wymusza tworzenie rozwiązań wygodnych i komfortowych. Do takich z pewnością należą okna dachowe zasilane elektrycznie lub solarnie. Jest to rozwiązanie idealne, gdy okna zamontowane są w trudno dostępnych miejscach, bowiem można jest otworzyć lub zamknąć za pomocą naściennego panelu. Ich zaletą jest wbudowany czujnik deszczu, który wywołuje zamknięcie okien, gdy tylko spadną na nie pierwsze krople deszczu.

Jeszcze większy komfort użytkowania można osiągnąć, decydując się na inteligentny system VELUX ACTIVE, w który można wyposażyć okna elektryczne. System ten umożliwia zdalne sterowanie oknami oraz roletami za pomocą aplikacji w telefonie. Ponadto, system – bazując na danych z czujników jakości powietrza wewnątrz pomieszczenia oraz lokalnych stacji pogodowych – potrafi także samodzielnie zamykać i otwierać okna oraz rolety

VELUX to nie tylko komfort wygody użytkowania, ale również… komfort oszczędzania! Energooszczędnym rozwiązanie z pewnością są trzyszybowe okna dachowe, które charakteryzują się doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi. Wyposażone są również w system wentylacji, który umożliwia wietrzenie wnętrz nawet wtedy, gdy okno jest zamknięte, co z pewnością poprawia komfort korzystania z poddaszy.

Warto również zastanowić się nad rozwiązaniami, które pozwolą utrzymać optymalną temperaturę na poddaszu w upalne dni – a można to osiągnąć instalując chociażby osłony zewnętrzne, które zatrzymują promienie słoneczne i chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzaniem. Rolety VELUX chronią również przed hałasem, zabezpieczają okno przed trudnymi warunkami pogodowymi, a zimą poprawiają izolacyjność.

Jeśli chcesz cieszyć się komfortem we wnętrzach przed skosami, a do tego marzysz o innowacyjnych i trwałych rozwiązaniach, koniecznie sprawdź ofertę marki VELUX, którą w profesjonalny sposób przedstawią specjaliści z Budowlanego Centrum Dystrybucji, które mieści się na ul. Dekoracyjnej 6 w Zielonej Górze. Dowiedz się więcej: www.bcd.pl, telefon: 68 300 00 68, 603 77 88 29.